2017 m. Pabaigoje buvo išleista Europos direktyva 2017/2398. Įsigaliojusi ši direktyva iš dalies pakeitė Direktyvą 2004/37 / EB dėl darbuotojų apsaugos nuo rizikos, kylančios dėl kancerogeninių medžiagų poveikio.
Direktyva priskiria silicio dioksidą prie pavojingų dulkių ir nustato:
Kristalinės silicio dioksido dulkės, paprastai vadinamos SLC, yra dulkių rūšis, esanti daugelyje mineralų, tokių kaip uolienos, smėlis, molis ir žvyras. Visi šie elementai sudaro 75% Žemės plutos. Silicio dioksidas daro biologinę žalą ir kelia pavojų su juo kontaktuojančių asmenų sveikatai ir saugai.
Įkvėpus silicio dioksido dulkių, gali atsirasti rimtų ligų. Didžiausias silicio dioksido daleles sulaiko nosis, o kosulys išstumia, tačiau smulkios gali prasiskverbti į plaučių alveoles ir pakenkti. Kristalinis silicio dioksidas veikia kvėpavimo takus ir sukelia tokias ligas kaip silikozė, bronchopneumopatija ar plaučių vėžys. Štai kodėl nustatyta įkvėpiamo kristalinio silicio dioksido dulkių ribinė vertė.
Dauguma veiklų, kurių metu turimas sąlytis su plytomis, skiediniais, dažais, cementu, keramika, skalūnu, smėliu, betonu:
Lokalizuotas dulkių siurbimas pramoniniu dulkių siurbliu leidžia išvengti smulkių dalelių pasklidimo, siurbiant jas tiesiai nuo šaltinio. Pramoninį dulkių siurblį galima tiesiogiai integruoti į perdirbimui naudojamas mašinas. Dulkių siurblių naudojimas smulkioms ir nuodingoms dulkėms žymiai sumažina kristalinio silicio dioksido dulkių koncentraciją ore, užtikrinant darbuotojų saugumą.
Pramoninis dulkių siurblys
DG VL 125 PN
Pramoninis dulkių siurblys
ZFR EL HD
Pramoninis dulkių siurblys
XTRACTOR 75 AF
Pramoninis dulkių siurblys
MTL 202 LONGOPACK